1397/03/30

. چهارشنبه

6/20/2018
کد مطلب : 50639
تاریخ ثبت : 1395/02/23-15:21
شهرداری کرج در هفته ای که گذشت؛
راه اندازی BRT در نبود مترو مسکنی قوی برای شهر خواهد بود/ کیلومتر از پروژه "همت" تکمیل می‌شود

راه اندازی BRT در نبود مترو مسکنی قوی برای شهر خواهد بود، 17 کیلومتر از پروژه "همت" تکمیل می‌شود، توسعه پایدار با تقویت زیرساختهای شهری محقق می شود، املاک مسکونی خط 4 حصار بعد از 40 سال صاحب سند می شود، احیای ارزش‌های انقلاب اسلامی جزء برنامه های اصلی شورای چهارم و ...
راه اندازی BRT در نبود مترو مسکنی قوی برای شهر خواهد بود
شهردار کرج، راه اندازی خطوط تندروی شهری در کرج تا تکمیل قطار شهری را یک اولویت جدی و پیش نیاز اساسی برای ایران کوچک ارزیابی کرد و اظهار داشت: اجرای خطوط BRT در کرج با توجه به محدودیت های موجود در راه اندازی مترو، مسکنی قوی برای التیام دردها و عوارض ناشی از ترافیک و مشکلات ناشی از آن برای شهر خواهد بود. علی ترکاشوند در با بیان اینکه ترافیک به یک بیماری واگیردار در شهر تبدیل شده و این بیماری مدام رو به پیشرفت و وخامت است، اجرای طرح هایی که به توسعه حمل و نقل عمومی و تشویق شهروندان به بهره گیری از این امکانات می انجامد را تا اندازه ای موجب التیام دردهای شهر در این حوزه ارزیابی و اضافه کرد: راه اندازی خطوط (BRT) می تواند کمک بسیار زیادی به ارتقای حوزه حمل و نقل درون شهری کرده و بخشی از امکانات مورد نیاز برای جابجایی سریع تر شهروندان را فراهم کند.

۱۷ کیلومتر از پروژه "همت" تکمیل می‌شود/پیش بینی اعتبار 515 میلیارد تومانی
قائم‌ مقام شهردار کرج از تکمیل ۱۷ کیلومتر از پروژه "همت" با اعتباری بالغ بر ۵۱۵ میلیارد تومان خبر داد و گفت: شهرداری این کلانشهر به دنبال آن است تا این پروژه فرا استانی زودتر از موعد مقرر به بهره برداری برساند.محمدرضا رضاپور اظهار داشت: انعقاد قرارداد ادامه‌ پروژه همت به طول 17 کیلومتر در سال جاری بسته و کارگاه آن نیز تجهیز شد.
وی با بیان اینکه شهرداری اقدام به عقد قرار داد چهار ساله با پیمانکار این پروژه کرده است، عنوان کرد: رقم این قرارداد، بالغ بر 515 میلیارد تومان است و امیدواریم با برنامه ریزی ها و سیاست گذاری های کارآمد، پروژه زودتر از زمان مقرر تکمیل و به بهره‌برداری برسد.

توسعه پایدار با تقویت زیرساختهای شهری محقق می شود
معاون مالی اقتصادی شهرداری کرج با اشاره به اهمیت تقویت زیرساخت های شهری اظهار داشت: توسعه پایدار با تقویت زیرساختهای شهری محقق می شود.فرج الله ایلیات با اشاره به اینکه زیرساخت ها در مدیریت شهری متفاوت هستند، اظهار داشت: زیرساخت های فرهنگی، عمرانی، زیباسازی، ایمنی، مدیریت پسماند، حمل و نقل عمومی، شهرسازی و ... هرکدام از اهمیت خاصی برخوردار است.این مسئول با اشاره به اهمیت زیرساخت های عمرانی و شهرسازی به عنوان حوزه هایی پیشگام در ساخت شهر، افزود: ساخت پل ها، زیرگذرها، تقاطعات غیر همسطح، پارکینگ های طبقاتی، تولید و پخش آسفالت و تعریف راه های مخصوص برای تردد اتوبوس های تندرو از اقداماتی است که در حوزه عمران مورد بررسی و اجرا قرار می گیرد.

مدیران جدید اداره کل حقوقی و اجرائیات و اداره کل بازرسی معرفی شدند
طی حکمی از سوی شهردار کرج مدیر کل اداره حقوقی و اجرائیات و مدیر کل اداره بازرسی در شهرداری این کلانشهر تودیع و معارفه شدند. در مراسمی که با حضور قائم مقام شهردارکرج، مدیر کل حوزه دفتر شهردار، مدیران اداره کل بازرسی و اداره کل حقوقی و اجرائیات و پرسنل مشغول در این دو حوزه برگزار شد، علیرضا عسگری از سمت مدیریت کل اداره بازرسی تودیع شد و کاظم احمدی بر صندلی این مسئولیت تکیه زد.علیرضا عسگری پس از تحویل پست خود در اداره کل بازرسی شهرداری کرج از سوی شهردار به عنوان مدیر کل اداره حقوقی و اجرائیات معرفی شد.

نخستین شبکه خط دوچرخه در کرج احداث شد
معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری کرج گفت: نخستین شبکه خط دوچرخه سواری با طولی نزدیک به یک کیلومتر در بلوار دانش، ضلع جنوبی باغ سیب احداث شد. احمد افضلی این خبر را اعلام کرد و بیان داشت: این پروژه در راستای توسعه حمل و نقل انسان محور، کاهش استفاده از وسایل نقلیه شخصی، کاهش آلودگی هوا و ارتقای سطح سلامتی شهروندان با بکارگیری مشاورین مجرب و پس از طی مرحله مطالعه و امکان سنجی به اجرا درآمد.


ستاد محیط زیست و توسعه پایدار شهر کرج تشکیل می شود
قائم مقام معاون خدمات شهری شهرداری کرج، از ارائه طرح ایجاد ستاد محیط زیست و توسعه پایدار خبر داد و گفت: مقرر شده است، ستاد محیط زیست و توسعه پایدار با هدف ساماندهی فعالیت ها و اجرای وظایف و ماموریت های مرتبط با مسائل زیست محیطی در شهر تشکیل شود.اصغر نصیری، سابقه تشکیل کارگروه کاهش آلودگی هوا را از دو سال قبل عنوان کرد و افزود: همه دستگاه ها و زیرمجموعه های کارگروه، ضمن الزام به اجرای مصوبات، موظف به ارائه عملکرد خود در زمینه کاهش آلودگی هوا می باشند.املاک مسکونی خط 4 حصار بعد از 40 سال صاحب سند می شود
رئیس کمیسیون عمران شورای اسلامی شهر کرج از اجرای طرح تفصیلی ویژه در محله خط چهار حصار خبر داد و گفت: پیرو صورتجلسه فی ما مبین شهرداری کرج و اداره کل شهرسازی استان مقرر شد؛ املاک مسکونی عرصه محدوده خط 4 حصار در قبال 10 درصد مطالبات شهرداری از آن اداره کل با انتقال سند مالکیت به شهرداری واگذار شود و عرصه های تصرف شده سند دار گردند.سعید فیروزگاه با اعلام این خبر اظهار داشت:  با در نظر داشتن این موضوع که از دهه های قبل عرصه محدوده خط 4 حصار مورد تصرف اشخاص قرار گرفته و به شکل سکونتگاه غیر رسمی در حاشیه شهر درآمده، در کمیسیون عمران شورای شهر مصوب گردید که پس از رفع مغایرت، به ساکنین عرصه های تصرف شده سند اعطا نموده و با  طرح توانمند سازی اقدام به ارائه امکانات رفاهی از قبیل آب، برق، گاز و ... نماید.

احیای ارزش‌های انقلاب اسلامی جزء برنامه های اصلی شورای چهارم

رئیس کمیسیون تلفیق شورای اسلامی شهر کرج گفت: احیای ارزش‌های انقلاب اسلامی ایران یکی از مهم ترین اولویت های شورای اسلامی شهر کرج در دوره چهارم است.روح الله کیان به تبیین رویکرد اصلی شورای اسلامی شهر کرج در دوره چهارم پرداخت و عنوان کرد: یکی از رویکردها و اولویت اعضای شورای اسلامی شهر کرج حفظ و احیای ارزش‌های انقلاب اسلامی و توجه به تحقق منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی در بخش‌های مختلف بخصوص در موضوعات مدیرت شهری بوده است.وی با تاکید بر اجرای دقیق سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی ادامه داد: تاکید شورای اسلامی شهر کرج بر اجرای دقیق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی به ویژه در محورهای کارآفرینی، صرفه‌جویی و مدیریت هرچه بهتر منابع و مصارف در شهرداری است.

مشکلات اسلام آباد کرج رصد شد / لزوم توجه به مناطق کم برخوردار
رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر کرج با هدف شناسایی مشکلات و نیازهای شهری همچنین ارائه خدمات بهینه به ساکنین محله اسلام آباد از این منطقه بازدید کرد.فاطمه اسکندری هدف از این بازدید را شناسایی و بررسی مشکلات موجود در محله اسلام آباد عنوان کرد و افزود: با توجه به اینکه این محله جزء محلات محروم و کم برخوردار است توجه به نیازهای شهری آنها باید در اولویت مدیریت شهری قرار گیرد.وی یادآور شد: طی ماه های گذشته در بازدید از این محله برخی از مشکلات و نیازهای شهروندان از جمله مشکلات آب و فاضلاب شهری، آسفالت و جداول و نبود مکان تفریحی و ورزشی رصد و مقرر شد مدیر منطقه در تامین این نیازها اهتمام ویژه ای داشته باشد.

فرهنگسراها باید به مراکز نشر و توسعه «فرهنگ شهروندی» تبدیل شوند
دبیر دوم شورای اسلامی کلانشهر کرج اظهار داشت: فرهنگسراها باید به مراکز نشر و توسعه «فرهنگ شهروندی» تبدیل شوند و باید به سمتی حرکت کنیم که توزیع سرانه های خدماتی و رفاهی بیش از پیش با محوریت عدالت اجتماعی صورت پذیرد. فاطمه آجرلو دبیر دوم و فاطمه اسکندری رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر کرج صبح روز گذشته با حضور در فرهنگسرای طبیعت به رصد اقدامات و فعالیت های جاری و در دست اقدام این مرکز فرهنگی، آموزشی پرداختند و از نزدیک با کارکنان و دست اندرکاران امر به گفتگو نشستند.
آجرلو در این دیدار با بیان اینکه فرهنگسراها باید پمپاژ کننده فرهنگ ایرانی، اسلامی باشند و به سهم خویش به مقابله با آسیب های موجود بپردازند، گفت: قرار گرفتن اکثر مراکز فرهنگی و آموزشی در مناطق مرفه نشین کرج موضوع قابل قبولی نیست و پراکندگی فرهنگسراها باید بر مبنای عدالت اجتماعی صورت پذیرد.

بالغ بر 2 هزار تن آسفالت در معابر منطقه 5 کرج توزیع شد
سرپرست منطقه 5 شهرداری کرج گفت: طی یک ماهه گذشته سال جاری بیش از دو هزار تن آسفالت با اعتباری بالغ بر سه میلیارد و 400 میلیون ریال در سطح معابر منطقه پخش شده است. به منظور لکه گیری آسفالت معابر در سطح منطقه طی ماه گذشته خبر داد.مرتضی شاه محمدی اظهار داشت: عملیات لکه گیری آسفالت در معابر منطقه 5 شهرداری کرج طی یک ماه جاری بالغ بر 3 میلیارد 400 میلیون ریال هزینه در برداشته است که این  طرح تا مرتفع شدن مشکلات و ساماندهی معابر به صورت مطلوب ادامه خواهد داشت.  

6 منطقه از کرج نورافشانی می شود
مدیرعامل سازمان زیباسازی شهرداری کرج از نورافشانی در شش منطقه از این کلانشهر به مناسبت اعیاد شعبانیه خبر داد.الهام باقری  ضمن تبریک اعیاد شعبانیه این خبر را اعلام کرد و با بیان اینکه نور افشانی طی دو شب اجرا می شود به  سه نقطه ای که  امشب در آن مراسم نور افشانی برگزار می شود، اشاره و عنوان کرد: پارک هامون در منطقه 12، جنب شهرداری منطقه 7 و تپه های اسلام آباد در منطقه 1 شهرداری کرج  از جمله مکان های نورافشانی می باشند.این مسئول با اشاره به اینکه ادامه نور افشانی فردا شب اجرا می شود، از فلکه چهارم فردیس در منطقه 3، منطقه 6 و بوستان جهان در منطقه 9 به عنوان محل های اجرای نور افشانی یاد کرد.
   
                                                                                             

پارک محله ای ماهواره امید در فاز 4 مهرشهر بازسازی می شود
مدیر منطقه 4 شهرداری کرج از آغاز عملیات بهسازی و بازسازی پارک محله ای ماهواره امید به مساحتی بیش از 4 هزار مترمربع در فاز 4 مهرشهر خبر داد. سید رضا فیض  عنوان کرد: با همت حوزه فضای سبز و اداره عمران منطقه 4 شهرداری کرج عملیات بازسازی و بهسازی پارک محله ای ماهواره امید با مساحت چهار هزار و  231 مترمربع واقع در فاز 4 مهرشهر، بلوار شهید خانزاده، در دست اقدام می باشد.مدیر منطقه 4 شهرداری کرج اظهار داشت: عملیات بازسازی و بهسازی این پارک با اعتباری بالغ بر یک میلیارد و 700 میلیون ریال از ابتدای اردیبهشت ماه سال جاری آغاز شده است و تا پایان خرداد ماه نیز به اتمام می رسد.عملیات احداث ادامه خیابان بوعلی و بلوارجمهوری شمالی در کرج اجرایی شد
مدیر عامل سازمان عمران و نوسازی شهرداری کرج از احداث ادامه خیابان بوعلی و بلوار جمهوری شمالی واقع در منطقه 8 این کلانشهر خبر داد.علی سلطانی مقدم با اعلام این خبر افزود: با دستور شهردار  و در راستای اجرای صورتجلسه فی ما بین شهرداری و دانشگاه هنر، احداث ادامه خیابان بوعلی و بلوار جمهوری شمالی به سازمان عمران و نوسازی محول شد.این مسئول ادامه داد: این امر به منظور تسریع در تردد و دسترسی شهروندان، بهسازی و ساماندهی معابر و رسیدن به استانداردهای مطلوب شهری صورت می گیرد.سلطانی مقدم با بیان اینکه احداث ادامه خیابان بوعلی و بلوارجمهوری شمالی از جمله پروژه های بزرگ منطقه 8 شهرداری کرج می باشد، افزود: با بهره برداری از این پروژه به عنوان یکی از محورهای اصلی این منطقه، تسهیل در تردد خودروهای مسیر ذکر شده را شاهد خواهيم بود.


مودیان برای پرداخت بدهی های شهرداری تسهیلات بانکی دریافت می کنند
مدیر منطقه 1 شهرداری کرج از تشکیل کمیته درآمدی با همکاری واحدهای حراست، بازرسی، اجرائیات، حقوقی، ماده 100 و دستگاههای نظارتی این منطقه به منظور بررسی پرونده های بدهکاران به این دستگاه که بالای صد میلیون تومان است خبر داد.
مصطفی خدابین این مطلب را عنوان کرد و گفت: جلسات این کمیته درآمدی هر 15 روز یکبار برگزار می شود و بر اساس مفاد و پیگیری های این کمیته مراحل مختلف مانند اخطار، ابلاغ و در نهایت قطع انشعاب برق ساختمان بدهکارانی که بدهی آنها به شهرداری بالای یکصد میلیون تومان است به اجرا در می آید.مدیر منطقه 1 شهرداری کرج با اشاره به اینکه این دستگاه به عنوان نهاد غیر دولتی می بایست بدون اتکا به بودجه و اعتبار دولتی، تمامی برنامه ریزی برای ارائه خدمات و اجرای پروژه ها را از محل درآمدهای خود انجام دهد اظهار داشت: عدم همکاری شهروندان در پرداخت بدهی های خود منجر به بروز مشکلات و تبعاتی در اجرای پروژه های عمرانی، فضای سبز و سایر خدمات می شود.

خودروها و چرخ دستی های جمع آوری پسماندهای خشک ساماندهی می شوند
مدیر عامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری کرج از اجرای طرحی جهادی به منظور ساماندهی خودروها و چرخ دستی های جمع آوری پسماندهای خشک در این کلانشهر خبرداد. مجتبی اسکندریبا اشاره به اهمیت موضوع تفکیک زباله های خشک از مبدا و فرهنگ سازی این مهم بین شهروندان اظهار داشت: ساماندهی خودروها و چرخ دستی های جمع آوری پسماندهای خشک از اقداماتی است که سازمان در این زمینه اجرایی کرده است.این مدیرعامل به یکسان سازی لباس کارگران مسئول جمع آوری پسماندهای خشک به عنوان یکی دیگر از اقدام سازمان مدیریت پسماند در راستای نهادینه کردن فرهنگ جداسازی زباله ها اشاره و بیان کرد: با ارائه فرم، شناسایی افرادی که اقدام به جمع  آوری زباله های خشک می کنند برای شهروندان آسان تر می شود که این اقدام نقش بسزایی در فرهنگ سازی تفکیک زباله ها دارد.

معابر خیابان آبرسانی در منطقه 10 کرج ساماندهی شدند
مدیر منطقه 10 شهرداری کرج از بهسازی معابر خیابان آبرسانی خبر داد و گفت: تا امروز بیش از شش هزار مترمربع عملیات زیرسازی در این محدوده از منطقه به اجرا درآمده است.عباس کمالی روستا عنوان کرد: حوزه عمران منطقه 10 شهرداری کرج در راستای بهبود وضعیت معابر سطح منطقه و سهولت تردد شهروندان، عملیات جدولگذاری، زیرسازی و آسفالت را در خیابان آبرسانی اجرایی کرد.مدیر منطقه 10 شهرداری کرج اظهار داشت: در این عملیات عمرانی شش هزار مترمربع زیرسازی و هزار 500 مترطول جدولگذاری، بهسازی خیابان آبرسانی صورت گرفت.
                               


بنفشه سادات آقایی

شهرداری هفته
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید

آخرین مطالب

----------
انتشار مطالب با ذكر منبع ( پایگاه خبری مدیریت شهری كرج ) بلامانع است.