1397/03/30

. چهارشنبه

6/20/2018
کد مطلب : 50578
تاریخ ثبت : 1395/02/21-09:05

زندگی نامه شهید یوسف شجاعی اعزامی از کرج به جنگ تحمیلی

در سال 1342 در ده دنبلید یکی از قراء طالقان چشم به جهان گشود و ایام طفولیت را در کرج در پناه خانواده زحمتکش خود سپری نمود...
به گزارش پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، زندگی نامه این شهید بزرگوار به شرح ذیل است:

در سال 1342 در ده دنبلید یکی از قراء طالقان چشم به جهان گشود و ایام طفولیت را در کرج در پناه خانواده زحمتکش خود سپری نمود.

تا در سن هفت سالگی در مدرسه اسلامی دین و دانش مشغول تحصیلات ابتدایی گردید و طی همین دوران تا حدی به مسائل و فرامین اسلامی از طریق خانواده آشنا شده و در پی مکاتب و هیئت هایی که در خانواده تشکیل میگردید راه اسلام را دید و خواسته خود را دریافت.

از کلاس اول دبیرستان به بعد نیز به مدرسه دکتر شریعتی نقل و مکان داده و تحصیلات خود را تا سال 1357 ادامه داد تا تظاهرات و درس ضدرژیم زمان شاه محنوط شروع شد که گویی از زندانی سلولی خلاص یافت و بی باکانه در تمام تظاهرات انقلابی مردم مسلمان شرکت کرد.

او در تظاهرات مردمی با توجه به سن کمی که داشت چنان فعالیتهایی وسیعی داشت و چنان مبارز بود که گویی رهبر گروهی از گروههای کوچک مردم مسلمان بود.

بله انقلاب اسلامی در تاریخ 22 بهمن 1357 پیروز شد و وحید از زندان بزرگ خلاصی یافت اما کارهایش به همین جا تمام نشده بود.

تازه خود را برای پیروزی واقعی انقلاب آماده کرد. در پی تسخیر لانه جاسوسی توسط دانشجویان و مردمان مسلمان اشک شوق در چشمانش جمع شده و خیالش تا حدی آسوده شد.

در اولین مرحله تشکیل بسیج در مسجد حضرت جهت (طالقانیها) شرکت کرد و به جبهه اعزام شد. وی در حمله های بستان و فتح المبین و بیت المقدس همچنین حمله مسلم ابن عقیل با رژیم سفاک و جیره خوار امریکا مبارزه کرد و در همین حمله ها در اثر موج انفجار صدمه دید.

پس از آن در سپاه کرج مشغول به خدمت خلق و خدمت به روحانیت همچنین مبارزه با منافقین شد. سپس مجددا شروع به شرکت در اعزام داوطلبانه به جبهه کرد تا اینکه موفق شد در حمله پیروزمندانه والفجر شرکت نماید.

گویی میدانست در همین حمله به درجه شهادت نائل میگردد که شد. روحش شاد و یادش گرامی باد.

نازنین فرضی زاده

شهدا شهرداری کرج
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید

آخرین مطالب

----------
انتشار مطالب با ذكر منبع ( پایگاه خبری مدیریت شهری كرج ) بلامانع است.