1397/03/30

. چهارشنبه

6/20/2018
کد مطلب : 50461
تاریخ ثبت : 1395/02/14-07:41

زندگی نامه شهید اصغر سلطانی، آرمیده در امامزاده محمد (ص) کرج

شهید اصغر سلطانی در سال 1341 در همدان در یك خانواده مومن و مذهبی دیده به این دنیای فانی گشود. وی دوران كودكی خویش را در كنار مادری مهربان و دلسوز و پدری زحمتكش و فداكار سپری نمود...
به گزارش پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، زندگی نامه این شیهد بزرگوار به شرح ذیل است:

شهید اصغر سلطانی در سال 1341 در همدان در یك خانواده مومن و مذهبی دیده به این دنیای فانی گشود. وی دوران كودكی خویش را در كنار مادری مهربان و دلسوز و پدری زحمتكش و فداكار سپری نمود.

تا اینكه به سن هفت سالگی رسید و جهت كسب دانش و معرفت به مدرسه رفت و تا كلاس پنجم ابتدائی به تحصیل خود در همدان ادامه داد و بعد به خاطر علاقه شدیدی كه به جبهه و جنگ داشت ترك تحصیل نمود.

او نیز در زمان اوجگیری انقلاب در اكثر راهپیمائی ها و تظاهرات شركت داشته و بر علیه رژیم منحوس پهلوی فعالیت می كرد و دیگر هم سن و سالان خود را به این امر تشویق می كرد.

وی بعد از پیروزی انقلاب اسلامی و با شروع جنگ تحمیلی ایشان نیز از هیچ كمكی نسبت به جبهه و جنگ از خود دریغ ننمود و بار دیگر جوانان غیور این مرز و بوم از طرف ارتش به خدمت سربازی اعزام گردید.

سرانجام بعد از چند ماه خدمت در تاریخ پنجم فروردین ماه سال 1361 در عملیات فتح المبین در محل رقابیه بر اثر اصابت تركش به ناحیه سر و سینه به درجه رفیع شهادت رسید.

 

نازنین فرضی زاده

شهدای شهرداری کرج
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید

آخرین مطالب

----------
انتشار مطالب با ذكر منبع ( پایگاه خبری مدیریت شهری كرج ) بلامانع است.