1397/03/30

. چهارشنبه

6/20/2018
کد مطلب : 50439
تاریخ ثبت : 1395/02/13-08:53

زندگی نامه شهید سیدمجتبی سعادتی، آرمیده در امامزاده محمد (ص) کرج

شهید سید مجتبی سعادتی در سال 1338 در ساوه روستای طاهره خاتون دیده به جهان گشود. از آنجا که خانواده او بسیار زحمتکش و متدین و فقیر بودند
به گزارش پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، زندگی نامه این شهید بزرگوار به شرح ذیل است:

شهید در سال 1338 در ساوه روستای طاهره خاتون دیده به جهان گشود. از آنجا که خانواده او بسیار زحمتکش و متدین و فقیر بودند لذا دوران کودکی خویش را با تحمل سختی های فراوان و مشکلات زیاد در این خانواده صمیمی پشت سر نهاد.

وی در سن 7 سالگی وارد دبستان شد و پس از به پایان رساندن دوره ابتدایی وارد مدرسه راهنمایی گردید و این دوره را نیز با موفقیت پشت سر نهاد و بعد از این به کار کردن مشغول شد تا بلکه بتواند گوشه ایی از هزینه زندگی را به عهده بگیرد و کمکی برای پدر خویش باشد.

از آنجایی که شهید مادر خویش را نیز از دست داده بود با مشکلات بیشتری دست و پنجه نرم می کرد. او در زمان انقلاب همانند دیگر مردم در راهپیمائیها شرکت می کرد و بر علیه رژیم منحوس پهلوی شعار می داد.

پس از پیروزی انقلاب اسلامی به کار خویش در یک شرکت بافندگی ادامه داد و ازدواج نمود که این ازدواج حاصلش یک فرزند بود و در زمان شروع جنگ تحمیلی او باز به هر طریقی که می توانست به رزمندگان اسلام یاری می رساند.

سرانجام شهید از طریق هلال احمر به عنوان راننده آمبولانس به جبهه مهران اعزام شد و در تاریخ یکم خرداد ماه سال 61 مورد اصابت ترکش خمپاره دشمن قرارگرفت و به درجه رفیع شهادت نائل گردید و به لقاء اله پیوست.

 

نازنین فرضی زاده

شهدای شهرداری کرج
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید

آخرین مطالب

----------
انتشار مطالب با ذكر منبع ( پایگاه خبری مدیریت شهری كرج ) بلامانع است.