1397/03/30

. چهارشنبه

6/20/2018
کد مطلب : 39850
تاریخ ثبت : 1394/12/20-15:00
شهرداری کرج در هفته ای که گذشت؛
سال 95 سال شکوفایی عمرانی کرج است/ افزایش 40 میلیاردی بودجه سال 95 شهرداری کرج

سال 95 سال شکوفایی عمرانی شهر کرج، افزایش بودجه 95 شهرداری کرج به مبلغ 1760 میلیارد تومان، بهره برداری از 12 تقاطع غیر همسطح طی سال جاری، راه اندازی خطوط BRT به طول 10 کیلومتر در سال آینده، نصب ۲۰ پارکومتر هوشمند در منطقه عظیمیه کرج و...از جمله اخبار منتشر شده در پایگاه خبری مدیریت شهری کرج طی هفته گذشته بود.
پایگاه خبری مدیریت شهری کرج:

سال 95 سال شکوفایی عمرانی شهر کرج است/افزایش بیش از 3 برابری چراغ های راهنمایی سطح شهر
شهردار کرج در جریان افتتاح و بهره برداری از طرح های معاونت حمل و نقل و ترافیک و سازمان خدمات موتوری این دستگاه، تصریح کرد: به شهروندان نوید می دهیم که سال 95 سال شکوفایی عمرانی و ترافیکی در شهر خواهد بود. شهردار کلانشهر کرج، با اشاره به اینکه در عرصه حمل و نقل از سوی این دستگاه خدماتی، اقدامات بسیاری صورت گرفته است، اضافه کرد: از این جمله تهیه و تصویب مطالعات طرح جامع حمل و نقل و ترافیک شهر کرج در شورای عالی ترافیک کشور بود که به عنوان یک سند بالادستی برای اجرای طرح های ترافیکی مورد بهره برداری قرار می گیرد.علی ترکاشوند تصریح کرد: فعالیت های انجام گرفته در این زمینه باعث شد اعتبارات تخصیص یافته به معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری کرج با موافقت شورای اسلامی شهر به حدود چهار برابر افزایش پیدا کند.

 بودجه 95 شهرداری کرج به مبلغ 1760 میلیارد تومان افزایش یافت
رئیس کمیسیون تلفیق از افزایش بودجه 95 شهرداری به مبلغ 1760 میلیارد تومان خبر داد و افزود: پیش از این بودجه تخصیص یافته به شهرداری کرج، مبلغ 1720 میلیارد تومان بود. روح الله کیان در آخرین جلسه کمیسیون تلفیق بررسی لوایح 95 اظهار داشت: در جلسه امروز که به منظور تعادل بودجه برگزار شد، افزایش مبلغ 40 میلیارد به بودجه شهرداری مصوب گردید.رئیس کمیسیون تلفیق افزود: از این میزان بودجه، 65 درصد (1100 میلیارد) بودجه به پروژه های عمرانی و 35 درصد (760 میلیارد) بودجه به پروژه های جاری تخصیص یافته است که عموما این میزان به صورت 60 – 40 به ترتیب به پروژه های جاری و عمرانی تخصیص می یابد.وی در ادامه از افزایش 27 میلیارد تومانی درآمدسال 94 خبر داد و افزود: مبلغ 17 میلیارد تومان به صورت نقدی و 10 میلیارد به صورت غیر نقدی و تهاتر جذب گردیده است.

ضرورت اجرای طرح های مطالعاتی جهت ارتقاء دانش زیست محیطی
  مدیر عامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری کرج بر ضرورت اجرای طرح های مطالعاتی جهت ارتقاء دانش زیست محیطی در این کلانشهر تاکید کرد. مجتبی اسکندری در نشستی با مسئولان دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی ضمن تاکید بر ارائه راهکارهایی جهت حفاظت از محیط زیست و ارتقاء دانش زیست محیطی، توجه به سلامت شهر و شهروندان را از ضروریات وظایف مسئولان شهری دانست و گفت: تحقق این مهم موجب نهادینه کردن فرهنگ حفاظت از محیط زیست می شود.این مسئول با پیشنهاد ارائه کلاس های آموزشی و تخصصی برای کارکنان سازمان مدیریت پسماند شهرداری کرج جهت ارتقاء سطح دانش زیست محیطی گفت: با توجه به اینکه بیش از یک چهارم بیماری ها در سطح جهان در اثر عوامل خطرات محیطی ایجاد می شوند، ضروری است برای پیشگیری از این بیماری ها، روش های کاهش خطرات و ارتقاء سلامت شهروندان در دستور کار قرار گیرد.

5 هزار تن آسفالت در معابر اصلی و فرعی منطقه 6 کرج پخش شد
   مدیر منطقه 6 شهرداری کرج در تشریح عملکرد عمرانی این منطقه در اسفند ماه سال جاری از پخش پنج هزار تن آسفالت در سطح معابر به منظور اجرای عملیات لکه گیری، آسفالت، زیرسازی و... خبر داد. عزیز صدر نژاد عنوان کرد: حوزه عمران منطقه 6 شهرداری کرج در روزهای پایانی سال اقدامات گسترده و مطلوبی را اجرایی کرده است که عملیات تراش و روکش آسفالت خیابان کاوه حصارک بالا به مساحت 350 مترمربع و خیابان آزادی حصارک بالا (ضلع غربی) به مساحت چهار هزار مترمربع یکی از این فعالیت ها می باشد.مدیر منطقه 6 شهرداری کرج اظهار اشت: عملیات تراش و روکش آسفالت در خیابان شهید رجایی حصارک بالا حد فاصل تقاطع شهید بهشتی تا بیمارستان شهید رجایی و خیابان شهید نواب صفوی به مساحت سه هزار و 500 مترمربع و بلوار شهید رجایی (ضلع شرقی و غربی) حدفاصل چهار راه جواد آباد تا میدان باهنر و حواشی آن در مساحتی بالغ بر 12 هزار مترمربع نیز به اجرا رسیده است.

10 درصد بافت های فرسوده احیا می شود/بهره برداری از 12 تقاطع غیر همسطح طی سال جاری
   سخنگوی شورای اسلامی شهر کرج با تشریح اهم اقدامات مدیریت شهری کرج در سال 94 گفت: بهره برداری از 12 تقاطع غیر هم سطح، احداث هزار واحد پارکینگ طبقاتی و ادامه بلوار ماهان و خیابان مطهری از جمله فعالیت های عمرانی بوده که بر اساس مصوبات پارلمان شهری این کلانشهر محقق شده است. غفور قاسم پور عنوان کرد: از شاخص ترین مصوبات مدیریت شهری کرج در سال جاری که در سایه وحدت، همدلی و انسجام مسئولان شهری و شهروندان محقق شد، احداث 12 تقاطع غیر هم سطح بر اساس مصوبات طرح جامع حمل و نقل و ترافیک بود.  سخنگوی شورای اسلامی شهر کرج اظهار داشت: احداث هزار واحد پارکینگ طبقاتی و بهره برداری از 20 پل عابر پیاده از دیگر اقدامات مدیریت شهری کرج در زمینه عمران و  ترافیکی بود.

راه اندازی خطوط BRT به طول 10 کیلومتر/ ایجاد پیاده راه رجائی شهر با اعتبار 10 میلیارد تومان
نایب رئیس کمیسیون عمران شورای اسلامی شهر کرج گفت: احداث پیاده راه رجائی شهر، راه اندازی اولین خط اتوبوس BRT در خیابان شهید بهشتی و اضافه شدن 200 دستگاه اتوبوس به سیستم حمل و نقل عمومی شهر کرج از جمله اقداماتی است که توسط مدیریت شهری کرج طی سال 95 محقق می شود. مریم عنوان کرد: در شورای اسلامی شهر کرج لوایحی از سوی نمایندگان مردم در پارلمان شهری به تصویب رسیده است تا در سال جدید 200 دستگاه اتوبوس خریداری و به ناوگان اتوبوسرانی اضافه شود و از این طریق مردم به راحتی از شبکه های حمل و نقل عمومی در شهر استفاده لازم را داشته باشند.

۲۰ پارکومتر هوشمند در منطقه عظیمیه کرج نصب شد
احمد افضلی  اظهار کرد: اجرای این طرح نخستین مرحله از فرایند هوشمندسازی پارک خودروها در سطح معابر شهری کرج است.افضلی به تشریح اهداف نصب این پارکومترها پرداخت و گفت: با اجرای این طرح اصل عدالت و توزیع مساوی فرصت ها برای همه شهروندان رعایت می شود که ضمن ساماندهی به ترافیک شهری، پارک خودروها در معبر مذکور با آرامش و امنیت بیشتری همراه است.وی به نتایج مطلوب استفاده از پارکومتر در بسیاری از کشورهای پیشرفته و چند شهر بزرگ کشورمان اشاره کرد و گفت: بر همین اساس استفاده شایسته از امکانات دیجیتال و هوشمند موجب خرید و نصب پارکومترهای شهری در کرج شده است.معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری کرج در مورد روش استفاده هم گفت: یکی از ملزومات راه اندازی و بکارگیری این سیستم ارائه آموزش های کافی و کاربردی به شهروندان بود که در این خصوص نیروهای آموزش دیده با حضور در محل نصب پارکومترها، اطلاعات لازم را در اختیار مردم قرار می دهند.

 تجلیل از قهرمانان و مدال آوران کرجی راه یافته به مسابقات المپیک
  پنجاه و پنجمین کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر کرج که به ریاست فاطمه اسکندری و با حضور اعضای این کمیسیون تشکیل شد؛ لایحه تجلیل از قهرمانان و ورزشکاران المپیک بررسی و تصویب شد.فاطمه اسکندری، رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر کرج در این جلسه تجلیل از مدال آوران را امری شایسته دانست و افزود: این اقدام می تواند بستری جهت ترغیب ورزشکاران و جوانان برای فعالیت های ورزشی  داشته تا افتخارات ارزنده ای را برای شهر و کشورمان به ارمغان آورندوی افزود: با تصویب لایحه مذکور در اردیبهشت ماه سال 95 مدال آوران و قهرمانان المپیک توسط مدیریت شهری طی مراسمی تجلیل خواهند شد.

اقدامات احیای باغ سیب دارای مجوز كمیسیون ماده 7 است/ سازمان پاركها از هیچ كمكی دریغ نمی كند
مدیرعامل سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری کرج با اشاره به اجرای عملیات بازسازی و احیای درختان باغ سیب مهرشهر گفت: تمامی این اقدامات دارای مجوز از کمیسیون ماده 7 است. محمدرضا زین العابدینی با حضور در محل باغ سیب اظهار داشت: از تمامی شهروندانی که طی سال 94 بدون هیچ ادعایی و خالصانه چشم و گوش سازمان پارکها بودند و در شناسایی و رفع مشکلات ما را یاری کردند، تشکر و قدردانی می کنم.وی با اشاره به وضعیت مطلوب باغ سیب افزود: هم اکنون کاشت نهال در باغ انجام می شود و شرکت کشت و صنعت مطهری به تمامی تعهدات خود در زمینه احیای باغ عمل کرده است.

 مدیریت شهری کرج با جهاد عمرانی در سال همدلی و همزبانی خوش درخشید
 رئیس کمیسیون عمران و شهرسازی شورای اسلامی کلانشهر کرج در تحلیل خود از برایند عملکرد مدیریت شهری در سالی که گذشت، با اشاره به جهاد عمرانی صورت گرفته و تبدیل مرکز البرز به کارگاه بزرگ عمرانی و سازندگی، تاکید کرد که به مدد نصرت الهی، همدلی و همزبانی در بستری از کار و تلاش محقق گردیده است. سعید فیروزگاه ادامه داد: سال 94 برای صنعت ساختمان رونق چندانی به همراه نداشت و طبق آمارهای موجود، پروانه های صادره از سوی شهرداریهای کشور به یک سوم و حتی کمتر کاهش یافت که این به معنای رکود شدید درآمدی و اختلال در برنامه ریزی های شهری می باشد. گرچه این رکود تلنگری برای کاهش وابستگی مالی شهرداریها به منابع ناپایدار درآمدی نیز محسوب می گردد تا به سمت فعال سازی کدهای درآمدی راکد حرکت و هدفگذاری نمایند.

خطوط اتوبوسرانی منتهی به مرکز شهر تقویت می شوند
مدیر عامل سازمان اتوبوسرانی کرج و حومه از تقویت خطوط ناوگان اتوبوسرانی منتهی به مرکز شهر همزمان با آغاز طرح زوج و فرد در روزهای پایانی سال خبر داد. مهرداد کیانی با اعلام این خبر اظهار داشت: همزمان با آغاز طرح زوج و فرد از دهم اسفند ماه سال جاری سازمان اتوبوسرانی کرج همچون سنوات گذشته با تقویت خطوط منتهی به مرکز شهر و افزایش گشتهای کنترل خطوط، نظارت بیشتری بر سرویسهای انجام شده در این محدوده را در دستور کار خود قرار داده است.این مسئول کنترل و نظارت بیشتر بر ساعات حرکت اتوبوسها از سوی عوامل گشت و کنترل خطوط و استفاده از سرویسهای کمکی در ساعات پیک ترافیک و در صورت نیاز را از اقدامات مهم سازمان در روزهای پایانی سال ذکر کرد. وی اضافه کرد: با توجه به افزایش سفرهای درون شهری در روزهای منتهی به پایان سال همچنین اجرای طرح محدودیت زوج و فرد در هسته مرکزی شهر این سازمان ضمن تشکیل کمیته ای متشکل از حوزه های معاونت بهره برداری، اجرایی، فنی و روابط عمومی برنامه های ویژه ای را برای ارائه خدمات هر چه مطلوبتر به شهروندان در دستور کار خود قرار داد.

بیش از 100برنامه مشارکتی توسط معاونت فرهنگی به اجرا درآمده است
معاون فرهنگی، ورزشی و اجتماعی شهرداری کرج، با اذعان بر اینکه جلب مشارکت های شهروندی و نهادهای مردمی در اجرای برنامه های فرهنگی و اجتماعی این دستگاه از اهمیت بسزایی برخوردار است، تاکید کرد: اجرای بیش از یکصد مورد فعالیت مشارکتی با شهروندان در معاونت در همین راستا صورت گرفته است. سیدعلی اکبر میروکیلی این مطلب را عنوان کرد و بیان داشت: شهروندان به عنوان مهمترین سرمایه های اجتماعی شهر برای اجرای طرح ها و برنامه های فرهنگی از اهمیت ویژه ای برخوردار هستند و پرداختن به اموری که بتواند با جلب مشارکت مردمی از اثرگذاری بسیار بالایی بهره مند باشد می تواند دستیابی به اهداف مدیریتی شهر را تا حد زیادی ارتقاء دهد.

 تشکیل مجمع مدیران ادوار گذشته مدیریت شهری کرج با هدف اداره کارآمدتر شهر
  عضو شورای اسلامی شهر کرج خواستار تشکیل مجمع مدیران ادوار گذشته مدیریت شهری با هدف اداره کارآمدتر این کلانشهر شد و گفت: تجربیات ارزشمند مدیران متخصصی که طی سالیان اخیر منشاء اثر خیر بوده اند، باید در راستای خروج از بن بست های کنونی به خصوص در حوزه ترافیک و آلودگی هوا مورد استفاده قرار گیرد. حجت اله غلامرضایی ادامه داد: اداره کلانشهر دو میلیون نفری کرج با حجم انبوهی از مشکلات و چالش ها کار آسانی نیست؛ چنانچه در این مسیر خود را از یاری گرفتن از تجربیات مدیران و کارشناسان بی نیاز بدانیم، بی شک به نتایج لازم دست نخواهیم یافت و رضایت عمومی نیز جلب نمی شود.

 آماده باش آرامستان های کرج برای میزبانی از زائران اهل قبور
  مدیر عامل سازمان آرامستان های شهرداری کرج از آماده باش این سازمان برای میزبانی از زائران اهل قبور در آخرین پنج شنبه سال خبر داد. غلامرضا رضوانی با اعلام این خبر، اظهار داشت: سازمان آرامستان های کرج در تلاش است خدمات مطلوبی به زائران اهل قبور در آخرین پنجشنبه سال ارائه دهد.این مسئول اضافه کرد: در همین راستا جلسه فراسازمانی با سازمانهای اتوبوسرانی، تاکسیرانی همچنین هلال احمر، اورژانس و ناجا برگزار و نسبت به ارائه تمهیدات لازم در این روز تصمیم گیری شد.وی با اشاره به اینکه در آخرین پنج شنبه سال ترافیک شهر افزایش می یابد، عنوان کرد: این ترافیک به مراتب در مسیر منتهی به بهشت سکینه (س) بیشتر است و کاهش ترافیک در این ایام نیازمند تدابیر پیش بینی شده است.

تهیه طرح های مناظر شهری و ساماندهی ورودی شهر در اداره سیما و منظر شهری
اداره سیما و منظر شهری از زیرمجموعه های معاونت شهرسازی و معماری شهرداری کرج است که انجام امور مربوط به تهیه طرح ها و مهندسین مشاور را به عهده دارد. در این راستا، تدوین شرح خدمات طرح انجام مطالعات و تهیه طرح های منظر شهر و ساماندهی ورودی های اتوبان تهران – قزوین و میدان جمهوری در کنار پیگیری مراحل عقد قرارداد آنها، در این واحد انجام گرفته است. احدالله احمدی پرگو همچنین تدوین طرح انسجام بخشی به کالبد و بافت های مسکونی شهر کرج، پیگیری و نظارت بر ارائه خدمات توسط مشاور طرح پیاده راه خیابان آزادی، پیگیری و نظارت بر ارائه خدمات توسط مشاور طرح پیاده راه سازی و ساماندهی و مدیریت زوائد و الحاقات بصری خیابان شهید بهشتی را نیز از اقداماتی برشمرد که در اداره سیما و منظر شهری پیگیری شده است.

عملیات طرح جامع ساماندهی جاده قزلحصار آغاز شد
علیرضا رحیمی این خبر را  اعلام  و اعتبار صرف شده برای اجرای عملیات ساماندهی جاده قزلحصار را 170 میلیارد ریال ذکر و عنوان کرد: مدت زمان ساماندهی این نهر دو سال پیش بینی شده است.این مسئول با تاکید بر سرعت بخشیدن به عملیات اجرایی و اتمام ساماندهی نهر سیاه جوی در سال آینده، رفع مشکل جمع آوری آبهای سطحی و بوی نامطبوع در کوی زنبق و مهر و ... را از جمله مزایای تحقق این مهم دانست و گفت: نهر سیاه جوی تهدیدی برای محیط زیست محسوب می شود که سرعت بخشیدن به ساماندهی آن از ضروریات به شمار می رود.وی با اشاره به اینکه این نهر از انتهای رودخانه دلمبر شروع شده و در جهت شمال به جنوب به طول بیش از 10 کیلومتر امتداد دارد، اظهار داشت: نهر سیاه جوی متاسفانه طی سالهای اخیر به محل تجمع فاضلاب ها و سیلاب های فصلی تبدیل شده و سلامت شهروندان را نیز به مخاطره انداخته است.

 

 

شهرداری هفته
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید

آخرین مطالب

----------
انتشار مطالب با ذكر منبع ( پایگاه خبری مدیریت شهری كرج ) بلامانع است.